Programın Amacı: Çağdaş İnsan Kaynakları Yönetiminin temel ilkelerine, stratejilerine ve tekniklerine sahip , analitik düşünme, problem çözme ve karar verme yetenekleri ile donanmış ara elemanlar yetiştirmektir.

Gereken Nitelikler: : İnsan Kaynakları programında okumak isteyenlerin iletişim yeteneği gelişmiş , insani ilişkileri iyi olan , ekip çalışmalarına yatkın , konuşma ve ikna yeteneğe sahip olmaları başarılarını artıracaktır.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler: İnsan Kaynakları programını bitirenlere Meslek Elamanı unvanı verilir. İnsan Kaynakları Meslek Elemanları , İnsan kaynakları planlaması , insan kaynakları zemini ve seçimi,performans yönetimi , ücret ve maaş yönetimi , öneri ve ödül sistemini kurma , işçi sağlığı ve iş güvenliği uygulamaları ile eğitim planını yaparlar.

Çalışma Alanları: Kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşların insan kaynakları yönetimi , personel ve idari işler , endüstri ilişkileri ve eğitim birimlerinde görev alabilirler.İnsan Kaynakları yönetimi uygulamasına ilişkin hizmet ve danışmanlık vermek üzere bağımsız çalışabilirler. Özel istihdam bürolarında aktif görev alabilirler.

23 Aralık 2015, Çarşamba 3272 kez görüntülendi